על המורה

 

עינת גולן – את היוגה פגשתי לראשונה בגיל 15, בישוב עומר בדרום הארץ, כאצניEinat Golan Zerת למרחקים ארוכים, הגעתי במקרה לחוג יוגה בכדי לשפר את הגמישות ומייד נוצר לי חיבור מדהים עם היוגה.

כנערה בת 15 תרגלתי יוגה עם מתרגלים המבוגרים ממני ב 15-20שנה לפחות, ועם הזמן ניצלתי הזדמנויות להגיע לתל אביב לתרגולי יוגה במרכז היוגה היחיד שהכרתי, ששכן בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב.
השילוב של ריצה תחרותית עם יוגה הינו שילוב קסום בעניי, והוא המשיך במהלך שרותי הצבאי, ובמהלך לימודי התואר הראשון והשני שלי כביוכימאית.

בשנת 2005 החלטתי לעשות מפנה בחיי, והתחלתי קורס מורים ליוגה במכללת רידמן תחת הדרכתה של רחל וילוז'ני. תרגול בסגנון B.K.S. Ayengar .

עם סיום הקורס עזבתי סופית את עבודתי כביוכימאית והתחלתי ללמד יוגה, תחילה ביבנה והסביבה ובהמשך הקמתי את מרכז "עולם של יוגה" בלהבים.

במהלך השנים מאז הכשרתי להוראת יוגה, אני מקפידה להעמיק את לימודי בכל יום ויום, באמצעות השתתפות בסדנאות עומק למורים בארץ, המועברות ע"י מורים בכירים מחו"ל ומישראל, וכן נסיעות למורים בכירים בחו"ל להעמקת התרגול ולימוד היוגה.

אני מאמינה כי יוגה חייבת לכלול מגוון סגנונות תרגול. החל מקבלת בסיס טוב של דיוק והבנת התנוחות תוך שימוש במגוון אביזרי היוגה אותם פיתח המורה B.K.S. Ayengar, ובהמשך לקדם תנועתיות וזרימה של הגוף בסגנונות הנותנים יותר דגש על Flow כגון אשטנגה יוגה וויניאסה יוגה.

כיום אני מלמדת יוגה בכמה אופנים; יוגה בקבוצה, יוגה טיפולית בקבוצה ויוגה טיפולית בהדרכה אישית במרכז היוגה בלהבים.

מגי רוזנברג – נפגשתי בפעם הראשונה עם היוגה  ב 1989 כשטיילתי בהודו. מאז היוגה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי ואני רואה את היוגה כדרך חיים. את ההסמכה כמדריכת יוגה קיבלתי ממכללת רידמן בהדרכתה של רחל וילוז'ני. כיום אני אסיסטנטית בשיעורים טיפוליים בשיטת איינגאר ולומדת אצל מורי איינגאר בכירים בארץ ובעולם.